top of page
Ara

İŞLETMELERE BÜYÜK GÜVENCE; “ANAHTAR KİŞİ SİGORTASI”


İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa’da ofisleri olan ve tüm Türkiye’de faaliyet gösteren Helmet Sigorta ve Reasürans A.Ş sigorta ve reasürans brokeridir. Yurt dışında reasürans ve sigorta piyasalarını yakından takip ederek, güncel gelişmeleri müşterilerine sunmaktadır. Merkezine koyduğu müşteri anlayışı ile müşterilerine katma değer oluşturmayı ilke edinerek müşterilerinin iş sürekliliğine olumlu katkı sağlamaktadır.

İş dünyasının değişen koşullarına, artan rekabet şartlarına bağlı olarak müşterilerinin değişen ve çeşitlenen risklerine karşı sigorta ve mühendislik ürünleri ile müşterilerinin ve iş dünyasının hep yanında bulunmaktadır.


İşletmelerin en değerli çalışanlarını sigortalamak için hazırlanmış olan Anahtar Kişi Sigortası ve öneminden bahseden Helmet Broker Genel Müdürü Galip A. Gökakın, “Anahtar Kişi Sigorta Poliçesi, işletmenin kilit insanlarını ölüm veya hastalık yoluyla kaybetmenin finansal etkilerinden korumak için tasarlanmıştır. Esasen sahibi ve lehtarı olarak şirketle kurulmuş bir yaşam planıdır. Anahtar Kişi Sigortası, yalnızca ölümü kapsayan bir “yaşam planı” olarak veya kritik hastalık teminatı dahil olarak alınabilir. Firmaların çoğu ticari korumaya sahip değildir, bu nedenle işletmeler “Kilit Kişi” olarak değerlendirdiği en önemli çalışanlarını kaybetmesi durumunda çok büyük krizler yaşanmakta, ticari faaliyetlerini durdurmak zorunda kalmaktadır. Anahtar Kişi Sigortası, bu gibi olası finansal kayıp durumları için özel hazırlanmış bir sigorta olarak müşterilerimize büyük bir güvence sunmaktadır.” dedi.


Personelin kilit bir üyesini kaybetmenin şirkete birçok zararlı etkisi olabileceğinin altını çizen Gökakın, “İşletmenin içinde neredeyse her zaman çok önemli olan biri vardır. Şirkette tüm bağlantıları olan ve yıllarca süren ilişkiler kuran, şirketin yüzü veya herkesin bildiği ve güvendiği, tüm projenin arkasında olan veya bir sonraki büyük yatırımınızı denetleyen proje yöneticisi gibi çalışanları sigortalamak için hazırlanmış Anahtar Kişi Sigortası, hizmet sürekliliği ve güvenilirlik için büyük bir önem arz etmektedir. Tazminat ödemesinden gelen finansal kaynak birçok soruna çözüm yaratabilir, şirketlere acil durum planlaması ve bir sonraki adımda ne yapması gerektiğine karar vermesi için nefes alma alanı sağlayabilir. Hem sunduğu tüm güvenceler, hem de işletme gideri olarak değerlendirilip vergiden düşürülebilir olma özelliği ile Anahtar Kişi Sigortası, işletmeler için hayati bir önem taşımaktadır.” diye konuştu.

12 görüntüleme0 yorum

コメント


bottom of page