top of page

BİZ'den

Helmet Broker hakkında güncel haberleri ve gelişmeleri buradan takip edebilirsiniz.


2021 yılında Sigorta ve Reasürans Broker şirketi olarak sektöründe lider marka olma hedefiyle kurulan; İstanbul, Bursa, İzmir ve Ankara’da hizmet lokasyonları bulunan Helmet Broker, Türkiye’nin önde gelen dijital taşımacılık platformu olan ve müşterilerine uçtan uca nakliye hizmeti üreten Diginak.com ile iş birliği gerçekleştirdi.

Sektörüne farklı bir bakış açısı getirmek, profesyonel kadrosu ve bilinçli yaklaşımı ile Türkiye’de Lider Sigorta ve Reasürans Brokerler arasına girmeyi hedefleyen Helmet Broker, sigortacılık alanında akla gelen tüm hizmetleri vermektedir. Farklı ve yenilikçi bakış açısı ile, tüm sigorta branşları başta olmak üzere, farklı yaklaşım ve çözüm önerileri ile kişi veya kurumların yaşam kalitelerini, onlardan gelen talepler dikkate alınarak yükseklere taşımak ve sürekliliğini sağlayacak ürün ve hizmetler sunmaktadır.

Diginak.com’un, Helmet Broker’ın da desteğiyle işletmelerin ticari risklere karşı güvence altına alınması noktasında gerekli uygulamaları etkin, hızlı ve noksansız bir şekilde yürüttüğünü vurgulayan Diginak CEO’su Oğuzhan Karaca, “Diginak.com, Türkiye’nin en büyük ilk 3 ‘Dijital Taşımacılık Platformu’’ndan birisidir. Özellikle KOBİ’ler için çok popüler olan spot taşımacılık hizmetini dijital platform üzerinden üretiyoruz. Müşterilerimiz, platformumuz üzerinden taşımacılık ihtiyaçlarını uçtan uca dijital olarak yönetebiliyor. Bunun yanı sıra tüm taşımaların sigorta teminatımız altında olması da çok önemli bir hizmetimiz. Ayrıca, diginak.com ile artık tüm kamyoncuları tek cari altında yönetebiliyorsunuz, tek muhattabınız oluyoruz. Bu da sizlere çok önemli bir zaman ve işgücü avantajı sağlıyor. Taşıması sağlanacak tüm ürünler için sevkiyat öncesi ve sevkiyat esnasında riskler her zaman bulunmaktadır. Taşımanın yanı sıra müşterimizin bu yolculuk esnasında oluşabilecek risklerini de önemsiyoruz. Hem bu sektörel riskler, hem de Dünya ve Türkiye ekonomisinin zor bir dönemden geçmesi sebebiyle riskleri en aza indirebilmek için alacak sigortası yaptırmayı uygun gördük. Tam da bu noktada yolumuz Helmet Broker ile kesişti. Kendileriyle görüştüğümüzde sigortacılık hizmetinin stratejik derinliğini daha iyi kavradık ve hemen çalışmaya başladık. Taşımacılıkta en büyük risklerden birisi yük kayıp/hasar riski, biz de ilk bunu konuşmaya başladık ama çalışmalarımızın ilk meyvesini farklı bir konuda, Devlet Destekli Alacak Sigortası noktasında aldık. Diğer başlıklarda çalışmalarımız etkin bir şekilde devam ediyor.” dedi.

“İŞBİRLİĞİMİZ UZUN YILLAR DEVAM EDECEK”

Devlet Destekli Alacak Sigortası sayesinde risklere değil, işlerine odaklandıklarının altını çizen Karaca, “Taşımacılık sektörünün dijitalleşme yolculuğunda risklerin sigorta ürünleri ile güvence altına alınmasının yanı sıra bir güçlü bir vizyona ihtiyacınız var. İşte bu vizyonu tek başınıza geliştirmeniz çok da mümkün değil. Biz Helmet Broker’ı bir hizmet satan/alan gibi görmüyoruz. Periyodik toplantılarımızın sonunda her zaman yeni bir fikir ve yeni bir bakış açısı ile ayrılıyoruz. İşte bu birliktelik Diginak.com’a ciddi bir rekabet avantajı sağlıyor ve birliktelik bizim için çok değerli hale geliyor. Helmet Broker’ın bizce en güçlü yanı çalışanlarının ve yönetiminin sıcak ve samimi bir iletişime sahip olmasıdır. Ayrıca Helmet Broker, ürün satmakdan çok uzun vadeli ilişkiler kurma konusunda bakış açısı bizimle çok örtüşüyor. Uzun yıllar kendileriyle işbirliğimizin devam edeceğine inanıyorum.” diye konuştu.

“ORTAKLIK SİNERJİSİ YARATMIŞ OLDUK”

Diginak.com ile yapmış oldukları ortaklıktan bahseden Helmet Broker Genel Müdürü A. Galip Gökakın, “Taşıması sağlanacak tüm ürünler için sevkiyat öncesi ve sevkiyat esnasında riskler her zaman bulunmaktadır. Taşımanın yanı sıra, müşterimizin bu yolculuk esnasında oluşabilecek riskleri minimuma indirmek önem taşımakta. Helmet Broker olarak kullanmış olduğumuz Qiro iş modeli ile birlikte lojistik ve forwarder firmalara sunduğumuz Nakliyat Emtia Sigortası üzerine tasarlanmış iş modelini yazılım ile destekleyerek sektörün ihtiyacına esnek, verimli ve hızlı çözüm sunuyoruz. Diginak.com’un müşterilerinin tüm lojistik süreçlerini, Helmet Broker’ın da sigorta işlemlerini Qiro ile dijitalleştirmesi ile sektöre değer katabileceğimiz bir ortaklık sinerjisi yaratmış olduk. Bu değerli ve katma değeri yüksek iş ortaklığımızın uzun yıllar devam etmesini diliyoruz.” şeklinde konuştu.

Virtual i Technologies tarafından geliştirilen [VRS]™ Virtual Risk Space, Helmet Broker’ın sadece 3 ay içerisinde operasyonel kapasitesini arttırması, müşteri portföyünü geliştirmesi ve yurtdışı müşterilerine açılmasını sağlayarak yerelden globale bir başarı hikayesi yazılmasını sağladı.


Helmet Broker, enerji, tekstil, kimya, metal sanayi, otomotiv, gıda, makina, lojistik gibi geniş bir sektörel yelpazede sigortacılık alanında hizmet veren sigorta ve reasürans brokerliği firmasıdır. Yenilikçi hizm


et anlayışıyla teknoloji tabanlı iş modelleriyle ilerlemeyi tercih eden Helmet Broker, müşterilerinin iş sürekliliğini sağlamayı esas alması sebebiyle [VRS]™ Virtual Risk Space’i iş süreçlerine dahil etmiştir. Böylece, müşterilerine sunduğu sigortacılık faaliyetlerine, risk yönetimi ve risk farkındalığı ilkelerini ekleyerek, risk gerçekleşme oranlarını azaltırken, olası risk senaryolarında müşterilerini hazır tutmayı hedeflemektedir.


Helmet Broker, [VRS]™ Virtual Risk Space ile çalışmaya başlamasıyla beraber sadece 3 ay içerisinde operasyonel kapasitesini 4 katına çıkarıp müşteri kazanımını %55, teftiş edilen lokasyon sayısını %160 oranında arttırmıştır. Daha önce portföyünde olmayan gerek Türkiye’de gerek İngiltere, ABD ve Mısır gibi farklı ülkelerde faaliyeti bulunan küçük büyük fark etmese de yerinde teftiş yapması gerektiği için alamadığı bir çok müşteriyi [VRS]™ Virtual Risk Space ile uzaktan, kolay ve hızlı bir şekilde teftiş yapabilir hale geldiği için portföyüne ekleyebildi. Böylece gelir ve karlılığını artırırken 3 ay gibi kısa bir süre içerisinde global markalarla rekabet edebilir seviyeye geldi.Galip Gökakın, Helmet Broker’ın Genel Müdürü: “[VRS]™ Virtual Risk Space ile sigortanın geleceği, teknolojinin bu kadar hayatımıza girdiği, hizmet ve emtia üretim süreçlerine dahil olduğu bir dönemde, sigorta sektörüne yansımaması düşünülemez. Sigortacının sigortaladığı her riski kayıt altına alması ve riski periyodik güncellemesi, ürünün kalitesini yükselteceği, maliyetlere pozitif etkisi olacağı kesindir. Virtual i Technologies ve [VRS]™ ile geleceğin sigortacılığını inşa etmek istiyoruz ve bu hedefe ulaşacağımızdan eminiz.”Veysel Sinan Geylani, Virtual i Technologies Kurucu ve CEO’su:“Brokerler sigortacılık sektöründe müşteriyle direkt iletişim kuran kişi ve kurumlar olmaları sebebiyle sektörün belkemiği olan bir konumdalar. Sigortacılık ekosisteminde


ki tüm paydaşlar arasında doğru ve hızlı bilgi akışını sağlamaları hem tüm sektör için hem de müşterileri için ihtiyaçlara doğru ve zamanında yanıt verebilmeleri için elzem. Virtual i Technologies olarak Helmet Broker ile
[VRS]™ Virtual Risk Space sayesinde bu süreci yüksek teknolojiler ile nasıl kolaylaştırabildiğimizi ortaya koyduk. Helmet Broker’in yerelden globale çok hızlı bir şekilde gelişmesini görmek hem bizim için hem de tüm sektör için gurur verici. Yüksek teknolojinin sigortacılık sektöründeki uygulama alanlarını göstermede vizyoner bir adım.”


İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa’da ofisleri olan ve tüm Türkiye’de faaliyet gösteren Helmet Sigorta ve Reasürans A.Ş sigorta ve reasürans brokeridir. Yurt dışında reasürans ve sigorta piyasalarını yakından takip ederek, güncel gelişmeleri müşterilerine sunmaktadır. Merkezine koyduğu müşteri anlayışı ile müşterilerine katma değer oluşturmayı ilke edinerek müşterilerinin iş sürekliliğine olumlu katkı sağlamaktadır.

İş dünyasının değişen koşullarına, artan rekabet şartlarına bağlı olarak müşterilerinin değişen ve çeşitlenen risklerine karşı sigorta ve mühendislik ürünleri ile müşterilerinin ve iş dünyasının hep yanında bulunmaktadır.


İşletmelerin en değerli çalışanlarını sigortalamak için hazırlanmış olan Anahtar Kişi Sigortası ve öneminden bahseden Helmet Broker Genel Müdürü Galip A. Gökakın, “Anahtar Kişi Sigorta Poliçesi, işletmenin kilit insanlarını ölüm veya hastalık yoluyla kaybetmenin finansal etkilerinden korumak için tasarlanmıştır. Esasen sahibi ve lehtarı olarak şirketle kurulmuş bir yaşam planıdır. Anahtar Kişi Sigortası, yalnızca ölümü kapsayan bir “yaşam planı” olarak veya kritik hastalık teminatı dahil olarak alınabilir. Firmaların çoğu ticari korumaya sahip değildir, bu nedenle işletmeler “Kilit Kişi” olarak değerlendirdiği en önemli çalışanlarını kaybetmesi durumunda çok büyük krizler yaşanmakta, ticari faaliyetlerini durdurmak zorunda kalmaktadır. Anahtar Kişi Sigortası, bu gibi olası finansal kayıp durumları için özel hazırlanmış bir sigorta olarak müşterilerimize büyük bir güvence sunmaktadır.” dedi.


Personelin kilit bir üyesini kaybetmenin şirkete birçok zararlı etkisi olabileceğinin altını çizen Gökakın, “İşletmenin içinde neredeyse her zaman çok önemli olan biri vardır. Şirkette tüm bağlantıları olan ve yıllarca süren ilişkiler kuran, şirketin yüzü veya herkesin bildiği ve güvendiği, tüm projenin arkasında olan veya bir sonraki büyük yatırımınızı denetleyen proje yöneticisi gibi çalışanları sigortalamak için hazırlanmış Anahtar Kişi Sigortası, hizmet sürekliliği ve güvenilirlik için büyük bir önem arz etmektedir. Tazminat ödemesinden gelen finansal kaynak birçok soruna çözüm yaratabilir, şirketlere acil durum planlaması ve bir sonraki adımda ne yapması gerektiğine karar vermesi için nefes alma alanı sağlayabilir. Hem sunduğu tüm güvenceler, hem de işletme gideri olarak değerlendirilip vergiden düşürülebilir olma özelliği ile Anahtar Kişi Sigortası, işletmeler için hayati bir önem taşımaktadır.” diye konuştu.

1
2
j.jpg
bottom of page